Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 9.00 - 20.00

  • Polski
  • Angielski
  • Norweski
  • Niemiecki
  • Włoski

Rejestracja: 22 612 34 63

Rejestracja Online

Stomatologia Jarzębiny

Nasze standardy

Praca "na cztery ręce"

Pracujemy w systemie "na cztery ręce", dzięki czemu leczenie jest bardziej efektywne i szybsze. System pracy "na cztery ręce" pozwala na przeprowadzenie zabiegu w komfortowej dla Ciebie pozycji leżącej. Stała współpraca lekarza z asystą czyni jego pracę bardziej efektywną i skraca Twój czas pobytu w gabinecie. Dodatkowo zabezpiecza Cię przed zakażeniami krzyżowymi.

Ergonomiczna konstrukcja fotela stomatologicznego oraz całego unitu wyposażonego w wewnętrzny system dezynfekcji to Twój komfort i bezpieczeństwo.

Materiały stomatologiczne

Do wypełnień używamy tylko najlepszych materiałów renomowanych producentów: GC Gradia do wypełnień w zębach przednich, 3M ESPE Filtek Z250 do wypełnień w zębach bocznych oraz 3M ESPE Filtek P60 do wypełnień rozległych /odbudowy zęba.  

Lupy stomatologiczne

W leczeniu kanałowym wykorzystujemy specjalistyczne lupy stomatologiczne szwajcarskiej firmy Sandy Grendel. Dlaczego lupy? Lupy zapewniają bardzo dobrą widoczność pola operacyjnego i nie wymagają - w przeciwieństwie do mikroskopu - czasochłonnego i częstego nastawiania optyki. Praca z wykorzystaniem lup skraca czas zabiegu i nie obciąża pacjenta dodatkowymi kosztami.

Tego typu lupy są stosowane w wielu dziedzinach medycyny i chirurgii, np. neurochirurgii, kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej, okulistyce.

Radiowizjografia cyfrowa

Radiowizjografia cyfrowa jest nieodzownym wyposażeniem nowoczesnego gabinetu stomatologicznego. Nasza klinika jest wyposażona w najnowszej generacji system radiowizjografii cyfrowej firmy Kodak.

Radiowizjografia eliminuje tradycyjną kliszę rentgenowską, która zostaje zastąpiona specjalnym czujnikiem. W efekcie, po 1-2 sekundach uzyskujemy wysokiej jakości obraz na ekranie komputera.

Dzięki fantastycznym możliwościom, jakie daje radiowizjografia, zapewniamy najwyższej jakości diagnostykę. Radiowizjografia znajduje zastosowanie w każdej dziedzinie stomatologii.

W Stomatologii Jarzębiny funkcjonuje system zarządzania jakością w rentgenodiagnostyce. Nad bezpieczeństwem pacjentów i personelu czuwa inspektor ochrony radiologicznej.

Lampa BEYOND

Lampa służąca do przyspieszania procesu wybielania zębów. Powszechnie uznawana za najskuteczniejszą i najnowocześniejszą wśród urządzeń tego typu.

 

Wyposażenie

Pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie tylko renomowanych firm.

Wszystkie zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, protetyki, wykonywane są za pomocą specjalistycznych końcówek do preparacji zębów japońskiej firmy NSK. Każda z nich wyposażona jest w funkcje:

Lampy do utwardzania wypełnień kompozytowych wyposażone w system regulacji natężenia światła, dzięki temu 

skurcz materiału występujący we wszystkich kompozytach w momencie procesu utwardzania jest ograniczony do minimum. Poprzez to uzyskujemy ponad przeciętną szczelność wypełnień, a to z kolei jest podstawą maksymalnego zabezpieczenia zęba przed ponowną próchnicą.

Kamery wewnątrzustne umożliwiająca pokazanie na monitorze stanu uzębienia pacjenta, a także na zaprezentowanie osiągniętych efektów w procesie leczenia.

Endometr Raypex 5 - bardzo precyzyjne specjalistyczne urządzenie służące do pomiaru długości kanałów korzeniowych.

Nowoczesne zestawy narzędzi do opracowywania kanałów korzeniowych za pomocą ultradźwięków (uzyskujemy poprzez to wysoką skuteczność w leczeniu kanałów).

Wysokiej klasy końcówki do wykonywania zabiegów profilaktycznych: Scaler, Piaskarka.

Sterylizacja

Jesteśmy jedną z niewielu placówek posiadających oddzielne pomieszczenie do sterylizacji. Procedura przygotowania narzędzi do sterylizacji jest na najwyższym poziomie. Narzędzia po dezynfekcji, umyciu, osuszeniu pakowane są pojedynczo w specjalne zgrzewane rękawy. Tak przygotowane poddawane są procesowi sterylizacji parowej w najwyższej klasy autoklawie Millenium B. Poprawność każdego cyklu sterylizacji jest sprawdzana za pomocą specjalnych wskaźników. Prowadzimy również comiesięczną kontrolę zewnętrzną. Wszystkie te zabiegi mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa Tobie i personelowi kliniki.

Dzięki unikalnej konstrukcji unitu stomatologicznego leczenie osób korzystających z wózków inwalidzkich przebiega bez konieczności przesiadania się na fotel stomatologiczny.