Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek 9.00 - 20.00; Sobota 9.00 - 13.00

  • Polski
  • Angielski
  • Norweski
  • Niemiecki
  • Włoski

Rejestracja: 22 612 34 63

Rejestracja Online

Stomatologia Jarzębiny

Implanty Ursynów

W "Stomatologii Jarzębiny" prowadzimy kompleksowe leczenie implantoprotetyczne. Dysponujemy pełnymi możliwościami wykonawczymi, zarówno w zakresie specyficznych procedur chirurgicznych, jak i zaopatrzenia protetycznego.

Stosujemy, zależnie od wskazań indywidualnych, systemy implantologiczne: amerykański system Dentsply/Ankylos i izraelski system MIS. Dysponowanie różnymi systemami implantologicznymi pozwala wybrać optymalne rozwiązanie w danej sytuacji klinicznej przy równoczesnym uwzględnieniu zróżnicowanych możliwości finansowych pacjentów.

Ceny wszczepienia implantu zależą głównie od jego rodzaju. Umów się na wstępną wizytę. Zaproponujemy Ci konkretne rozwiązania i wynikające z nich koszty leczenia. Zorientuj się wstępnie ile kosztuje implant zęba na stronie implanty cennik.

Czym jest implant?

Implant to sztuczny korzeń, który chirurg wprowadza w miejsce utraconego zęba. Dzięki implantom możemy odtwarzać pojedyncze zęby, grupy zębów lub całe uzębienie.

Implanty wykonane są z tytanu, zazwyczaj mają kształt walcowatej śruby. Tytan to jedyny pierwiastek w przyrodzie posiadający zdolność osteointegracji, czyli trwałego zrostu z tkanką kostną, tzn. w procesie zrastania się tytanu z kością zachodzą takie same procesy biologiczne jak w przypadku zrastania się złamanej kości.

Zalety stosowania implantów stomatologicznych

  1. Doskonałe rozwiązanie zarówno w przypadku pojedynczych, jak również przy większej ilości braków zębowych, zawsze komfortowe i estetyczne
  2. Mocno i pewnie utrzymują protezy zębowe
  3. Pozwalają uniknąć szlifowania zębów sąsiadujących z luką
  4. Zapobiegają zanikowi kości wyrostka zębodołowego.

Na czym dokładnie poleca zabieg wszczepienia implantu?

Chirurg opracowuje całościowy plan leczenia na podstawie oczekiwań pacjenta, badania klinicznego, wyników badań dodatkowych oraz pomiarów kostnych (w naszej klinice dysponujemy aparatem do cyfrowej rentgenodiagnostyki, co obniża dawkę promieniowania promieni X o 90% i czyni diagnostykę bardzo precyzyjną). Po uzyskaniu i przeanalizowaniu danych, lekarz przedstawia pacjentowi informacje na temat możliwych w danym przypadku rozwiązań. Jest to również odpowiedni moment na rozwianie wszelkich wątpliwości pacjenta i podjęcie decyzji o przebiegu leczenia. 
Leczenie jest dwuetapowe, składa się z części chirurgicznej i protetycznej.

Wszczepianie implantów - część chirurgiczna
Jest to zabieg wykonywany standardowo w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wykonuje otwór w ściśle określonym miejscu w kości. Następnie w to miejsce wkręca implant, po czym przykrywa implant dziąsłem w celu zapewnienia lepszego gojenia. W zależności od liczby wszczepianych implantów zabieg trwa od pół do dwóch godzin. Okres zrastania się implantu z kością trwa od dwóch do sześciu miesięcy. Przykryty dziąsłem implant zrasta się bezboleśnie z kością i nie przeszkadza w codziennych czynnościach życiowych. Pacjent w czasie gojenia zostaje zaopatrzony w tymczasowe uzupełnienie protetyczne.

Po wygojeniu się implantu jego wierzch zostaje odkryty i zaopatrzony na kilkanaście dni w śrubę gojącą, która przedłuża implant do brzegu dziąsła. Kolejne wizyty będą przynosić upragniony efekt pełnego uśmiechu. Lekarz pobierze wycisk a technik protetyk wykona koronę, most lub protezę zatrzaskową, którą protetyk przymocuje do zrośniętych z kością implantów. W określonych sytuacjach klinicznych lekarz decyduje się na wprowadzenie implantu bezpośrednio po usunięciu zęba, co skraca czas leczenia i korzystnie wpływa na zachowanie tkanki kostnej i dziąsła wokół implantu.
Nieodzownym elementem leczenia są wizyty kontrolne, w czasie których lekarz ma możliwość oceny efektów leczenia, pacjent zaś zgłoszenia swoich spostrzeżeń.

Wykonywanie uzupełnień opartych na implantach - część protetyczna
Rozwinięcie technologii implantologicznej otworzyło przed protetyką całkiem nowe i różnorodne możliwości terapeutyczne. Postępowanie protetyczne zależy od ilości brakujących zębów oraz rodzaju planowanego uzupełnienia:

W sprzyjających warunkach możliwe jest założenie prowizorycznej korony bezpośrednio po zabiegu wprowadzenia implantu. Szczególnie ważne jest to w odcinku przednim jamy ustnej gdzie zależy nam na wysokiej estetyce. Każdorazowo decyzję o takim leczeniu podejmuje lekarz.

Warto wiedzieć

Kto może mieć wszczepione implanty?
Implanty można wszczepiać wszystkim ogólnie zdrowym osobom dorosłym, posiadającym odpowiednią ilość i jakość kości w miejscu planowanego umieszczenia wszczepu:
- osoby dorosłe - warunkiem podjęcia takiego leczenia jest zakończenie rozwoju i całkowite ukształtowanie kości szczęk,
- osoby ogólnie zdrowe - ogólny stan zdrowia ma istotny wpływ na powodzenie leczenia; przebyte lub obecne choroby ogólne takie jak: nieustabilizowana cukrzyca, choroby nowotworowe, choroby krwi, osteoporoza, itp. mają negatywny wpływ na proces osteointegracji (wgajania implantu) i gojenie ran;
- osoby posiadajże odpowiednią ilość i jakość kości - prawidłowa, zdrowa tkanka kostna stanowi podłoże dla wszczepu, od jej ilości i jakości zależy w dużej mierze powodzenie leczenia. Problemem są: zanik wyrostka zębodołowego i niewystarczające ilość miejsca wszczepu.
Nie są to problemy nie do rozwiązania - z pomocą przychodzą nam w takiej sytuacji nowoczesne metody chirurgii przedimplantacyjnej.

Czy wszczepianie implantów jest bolesne?
Zabieg wszczepiania implantów jest prowadzony w znieczuleniu miejscowym - jest zatem bezbolesny. Natomiast dzięki delikatności i precyzji techniki operacyjnej jego uciążliwość dla pacjenta jest porównywalna do zabiegu ekstrakcji zęba.

Czy wszczepy mogą całkowicie zastąpić naturalne uzębienie?
Uzupełnienia oparte na wszczepach pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego i skutecznego odtworzenia czynności żucia. Warto pamiętać, że uzupełnienia oparte na implantach są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ tylko one zapewniają pacjentowi trwały wynik leczenia, komfort użytkowania oraz są w stanie całkowicie zastąpić uzębienie naturalne.

Jakie komplikacje mogą wystąpić po zabiegu?
Prawidłowo przeprowadzony zabieg wszczepienia implantów, przy korzystnych warunkach ogólnych oraz panujących w jamie ustnej pacjenta nie niesie zwykle żadnego ryzyka. Powszechnie po zabiegu implantacji mogą pojawić się niewielkie, przejściowe dolegliwości bólowe oraz obrzęk tkanek miękkich. Aby nie dopuścić do wystąpienia późniejszych powikłań, pacjenci prze kilka dni po zabiegu przyjmują antybiotyk.

Jaka jest trwałość implantów?
Sam implant jako taki jest niezniszczalny. Ponieważ jednak jest to wszczep umieszczony w żywym organizmie, część reakcji na obce ciało jakim jest implant, zależy od stanu organizmu użytkującego. Jeśli w trakcie użytkowania wszczepu pojawią się u pacjenta jakieś czynniki ogólne, na przykład choroby lub nałogi, wówczas mogą one mieć negatywny wpływ na efekt terapii. Inaczej wygląda kwestia części protetycznej, obejmowanej zwykle gwarancją. Jako element materialny może ona ulegać zużyciu, co wiąże się z koniecznością okresowej wymiany niektórych jej części, np. części z porcelany.

Czy higiena jamy ustnej jest ważna?
Higiena jamy ustnej odgrywa bardzo ważną rolę w powodzeniu leczenia implantologicznego. Jeżeli implanty dentystyczne mają długo spełniać swoją rolę, zadaniem pacjenta jest utrzymanie wzorowej higieny jamy ustnej. Zdanie to wymaga samodyscypliny i ścisłej współpracy z lekarzem, a zaczyna się tuż po zakończeniu zabiegu - przez 2 godziny nie należy jeść, a unikanie potraw gorących jest wskazane przez cały dzień. Bardzo ważne jest unikanie palenia tytoniu (przynajmniej w ciągu 48 godzin po zabiegu), ograniczenie potraw sprzyjających gromadzeniu się płytki nazębnej. Jako że zanieczyszczenia gromadzące się wokół implantu, stanowiąc zbiorowisko bakterii, mogą doprowadzić do rozwoju zakażenia i w skrajnych przypadkach do odrzucenia wszczepu, wskazany jest jak najszybszy powrót do delikatnego mycia zębów. Pomocne w pielęgnacji jest 203 krotne w ciągu dnia płukanie jamy ustnej płynem dezynfekującym. To na początek, ale ważne jest by prawidłowa higiena jamy ustnej była utrzymywana przez cały czas korzystania z uzupełnień opartych na implantach. Sprzyja temu regularne zgłaszanie się na zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów, często łączone z wizytą kontrolną.

Jak na leczenie implantami wpływa palenie papierosów?
Palenie tytoniu pogarsza zdolności regeneracji tkanek, w związku z tym obniża istotnie szanse pozytywnego rokowania co do przyjęcia i długotrwałego utrzymania wszczepu. Palenie tytoniu zwiększa ryzyko odrzucenia implantu czterokrotnie. Przyczynia się również do łatwiejszego odkładania się trudnych do usunięcia osadów na zębach i uzupełnieniach protetycznych.